Spa Jakuziler Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir Mi?

Spa Jakuziler Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir Mi?

Aşırı kilo alımı sadece fiziksel görüntüyü etkilemeyip, diyabet, kalp hastalıkları ve bazı kanser türlerine neden olabilir. Bilirsiniz ki sağlıklı yaşamın sırrı sağlıklı bir vücuda sahip olmakta gizlidir.

Sağlıksız Kilo Alımı Neden Olur ?

Tiroit Bezi Eksikliği 

Kilo alımının en büyük sebeplerinden biri de hormonal rahatsızlıklardır. Bunların başında hipotiroidi yani halk arasında bilinen şekliyle tiroit bezinin az çalışması gelmektedir. Tiroit bezi metabolizmanın düzgün çalışması işlevini görerek vücut sağlığımızda önemli bir oynar. Böyle durumlar da halsizlik, yorgunluk, ciltte kuruluk ve dökülmeler meydana gelebilir. Metabolizmanın yavaşlaması durumunda ise hormonlarınız tükettiğiniz besinlerin enerjiye dönüşmesine engel olarak bunların vücudunuzda yağ kitleleri olarak biriktirir ve sağlıksız kilo alımına yol açar.

Uykusuzluk

İnsan vücudunun yeteri kadar dinlenmesi ve sağlıklı bir şekilde hayata devam etmesi için uzmanlar tarafından önerilen uyku süresi 8 saattir. Yetersiz bir uyku düzenine sahipseniz vücudunuz bir süre sonra fizyolojik stres yaşayarak vücudunuzda daha fazla yağ depolamaya başlar  ve bu da sağlıksız kilo alımına sebep olur.

Stres

Günlük hayatta verdiğimiz mücadele her geçen gün bir kademe daha artmaktadır. Yaşadığımız stresin temeli iş hayatınızdaki sorumluluklar ve finansal baskılar olabilir. Fazla stres altında kaldığımızda vücudumuz bunu fark ederek kendini biyokimyasal bir sürece sokar. Özellikle karın bölgesinde şişkinliğe neden olan kimyasal maddeler salgılayarak kilo alımına sebep alır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi sağlıklı bir yaşamın sırrı sağlıklı bir vücuda sahip olmaktır.  Vücudumuzdaki fazla kiloları önlemek için belli spor dalları ve egzersiz hareketlerini günlük rutininize eklemelisiniz. Bunun yanı sıra sağlıklı bir beslenme programı ile de vücut sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bunlara ek olarak günlük 20 dakika süren bir dış mekan ısıtmalı spa jakuzi terapisinin kilo vermeye etkileri oldukça fazladır.

Sıcak Su Terapisi

Sağlıksız kilo alımında önemli bir rol oynayan stres faktörünün, gün boyunca evinizde sizi bekleyen spa jakuzinize girdiğinizde sıcak suyun içinde eriyip gideceğine emin olabilirsiniz. Stresiniz ne kadar azalırsa vücudunuz o kadar kimyasal süreçlerden uzak duracak ve şişkinlikleriniz azalacaktır.

Bahçe ve terasınızı süsleyen ısıtmalı spa Jakuzinizde günde sadece 20 dakika gerçekleştireceğiniz sıcak su terapisi esnasında vücudunuzda artan sıcaklık kan damarlarınızı genişleterek kanınızın daha hızlı akmasını sağlar. Isı ve vücudunuzda jetlerin etkisiyle dolaşan su kalbinizin daha hızlı atmasını sağlayarak vücudunuz da bulunan zengin kanın vücudunuzun her yerine iletilmesine yardımcı olur. Kalbiniz kanı daha kolay pompaladığında nefes alışınız yavaşlar. Vücudunuzu ve zihninizi sakinleştirmekte öncü olan nefes kontrolü kortizol (stresinizi etkileyen hormon) salgısını azaltır.

 

 

Her gün düzenli olarak yapılan Isıtmalı spa jakuzi terapisi metabolizmanızı hızlandırırken sağlıklı kilo kaybına ve kas kütlelerinizin oluşmasına yardımcı olur.

 

Etiketler: Spa, Spa Jakuzi, Hottub, Dış Mekan Jakuzi, Bahçe jakuzi, Teras Jakuzi, Bahçe ve Teras Spa Jakuzi, Spa Jakuzi Modelleri, Jakuzi Modelleri, Hottub, Spa Jakuzi Fiyatları, Spa Jakuzi Ölçüleri
Eylül 08, 2022
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR